Prečo my

10 dôvodov, prečo práve my:

R

1. Efektívnosť

Zapojením nás zvyšujete pravdepodobnosť predaja firmy a najvhodnejšiemu investorovi. Podobne je to aj v prípade kúpy firmy a nájdenia viacerých vhodných príležitostí na investovanie. Tým, že dokážeme osloviť viacerých investorov alebo viaceré potenciálne predávajúce sa firmy, je pravdepodobné, že záujem prejavia viacerí a máte možnosť výberu z viacerých možností. Na trhu s firmami sa vieme orientovať a vieme, čo funguje a čo nie. Okrem toho firmy sa predávajú či kupujú podľa istých pravidiel a my Vám do vášho zámeru radi vnesieme profesionalitu bez zbytočných chýb.

R

2. Profesionalita a skúsenosti

Členovia nášho tímu využívajú pri svojej práci skúsenosti napr. z pôsobenia v najväčších investičných skupinách v strednej Európe na pozíciách riaditeľ odboru auditu či vnútornej kontroly. Auditovali sme desiatky akvizícií v miliónových hodnotách, čo bola dobrá „škola“.

R

3. Vyhľadávanie investorov či firiem na predaj vždy s úspechom

V prípade, že predávate firmu alebo hľadáte firmu za účelom kúpy a máte jasnú predstavu o zameraní, lokalite a veľkosti podniku, kontaktujte nás. Využívame vlastné rokmi dopĺňané databázy investorov ale aj špeciálne medzinárodné databázy firiem, čo nám zaručuje, že pri vyhľadávaní kupujúcich či predávajúcich sme vždy úspešní.

R

4. Sme aktívny nielen na Slovensku

Pri predaji či kúpe spoločností nie sme obmedzovaní iba hranicami Slovenska. Máme veľmi dobré väzby na investorov, firmy a partnerských poradcov aj v zahraničí a to najmä v Českej republike, Rakúsku Nemecku a Holandsku.
R

5. Individuálny prístup

Ku každej firme pristupujeme ako ku vlastnej. Chápeme, že ide o Vaše celoživotné dielo či dokonca o Vaše dieťa. Chápeme, že firma je to, čo ste roky budovali a že zamestnanci sú častokrát takmer Vaša rodina.

R

6. Vyhnutie sa chybám

Firmu predávajú majitelia zvyčajne iba jedenkrát za život. Neexistuje dôvod na podcenenie situácie. Stretávame sa s prípadmi pokusov o predaj samotnými majiteľmi, pri ktorých sa nešťastnou náhodou o predaji dozvedela konkurencia, klienti či zamestnanci. Nám sa takéto nič podobné nestalo vďaka striktným pravidlám a uchovaní Vás čo najdlhšie v anonymite. Preto je vhodné spojiť sa s odborníkmi, ktorí majú skúsenosti s takýmito transakciami. V tom, čo robíte Vy, ste určite veľmi dobrí. A v tom, čo robíme my, sme tiež veľmi dobrí. Sme pripravení byť po Vašom boku pri Vašej transakcii.
R

7. Nepredávať pod cenu / kupovať s rozumom

Spoločne vytvoríme obchodnú stratégiu a nastavíme najvhodnejšiu cenu či už v prípade predaja či kúpy, ktorú doplníme o argumenty na jej obhájenie.
R

8. Anonymita

Výber potenciálnych subjektov, ich oslovovanie, komunikáciu s nimi a prvotnú selekciu potenciálnych investorov či firiem vykonáme za Vás. Odbremeníme Vás od mnohých telefonátov, emailových komunikácií, nekonečných otázok, dohadovania termínov a prvotných častokrát neúspešných stretnutí. Počas tejto fázy ste plne v anonymite. Subjektom, s ktorými v tejto fáze rokujeme, neposkytujeme názov Vašej spoločnosti, iba jej hospodárske parametre, zameranie, približnú lokalitu a pod. Zároveň šetríme Váš čas a nervy. Na stretnutie s Vami pozveme už iba vážnych kupujúcich či predávajúcich, ktorí už budú vybavení základnými informáciami potrebnými pre ich predbežné rozhodnutie. Samozrejme aj pri ďalších krokoch budeme k dispozícii s cieľom uskutočniť transakciu podľa Vaších predstáv.
R

9. Diskrétnosť

Plne si uvedomujeme, že predaj firmy je citlivá záležitosť a to hlavne voči konkurencii, zamestnancom, odberateľom či dodávateľom. Naše kroky si vopred vzájomne odkomunikujeme a budeme konať iba diskrétne a v súlade s našou dohodou. Zároveň Vás budeme priebežne informovať o realizácii.
R

10. Máme najväčšiu verejnú ponuku firiem na predaj na Slovensku

Naša verejná ponuka firiem na predaj sa postupne rozrástla na vyše 40 prípadov. Firiem na predaj však máme oveľa viac. O mnohých ďalších firmách vieme, že sú na predaj, sme v kontakte s ich majiteľmi, avšak tieto ponuky nie sú zverejnené z viacerých dôvodov (napr. ponuky firiem s cenou nad 10 mil. eur sa už nezvyknú zverejňovať).